Přelomový byl pro mě podzim roku 2018. Bylo mi 22 let a v ten čas jsem se rozešla s přítelem a zároveň jsem po pěti letech ztratila nejdůležitějšího člověka ve svém životě. Díky nečekané zradě a samotě jsem si sáhla na dno. A teprve z toho dna jsem vzešla já – interiérová designérka a bytová poradkyně.

Jak jsem se na vlastní kůži přesvědčila, za každým velkým příběhem o cestě za štěstím je třeba vždy hledat něco, co daného člověka nejprve úplně zlomilo. To mu vzápětí dalo zkušenost, moudrost a navrátilo ho k hledání vlastní podstaty. Tak se stalo i v mém případě. Ztráta člověka, se kterým jsem si představovala celou svou budoucnost a ztracené iluze o povolání, ke kterému jsem doposud svým studiem na právnické fakultě směřovala, pro mě byly těmi zlomovými okamžiky.

Nebudu lhát, cesta zpátky nahoru nebyla vůbec jednoduchá. Zhroutil se mi celý vzdušný zámek o mém současném i budoucím životě. Dlouho jsem rezignovala a nebyla schopna se nikam posunout, než mě život sám popostrčil. Paradoxně z naprosto malicherné záležitosti, která mě krátkodobě měla jen přivést na jiné myšlenky, se nakonec stal profesní cíl mé životní cesty. Abych si spravila náladu a měla z něčeho radost, začala jsem nakupovat dekorace do mého stávajícího studentského pokoje v domě mých rodičů. Ani nevím jak, nakonec se z pouhého redekorování stal celý redesign, došlo i na novou výmalbu stěn a ze studentského pokoje se náhle stala studentská ložnice. Z výsledku jsem byla tak nadšená, že jsem si uvědomila, že chci víc. A že tu obrovskou radost z navrhování interiérů toužím zažívat znovu a znovu.

A co víc, že ji chci předávat dál. Tím moje cesta za bytovým designérstvím začala…

… Zatímco před těmi několika měsíci se teprve začínal rýsovat můj sen, dnes se proměňuje ve skutečnost. O tom, čemu se nyní konkrétně věnuji, si můžete něco málo přečíst na mých webových stránkách v sekci „O mně“. Své znalosti a dovednosti neustále aktualizuji a rozšiřuji, protože svým klientům chci poskytovat jen ty nejlepší služby.

Mým velkým snem není jen neživit se právničinou, ale živit se navrhováním a kreslením interiérů, bytovým poradenstvím a focením. Toužím navštěvovat nejrůznější veletrhy a architektonicky zajímavá místa. Především však chci i vám – ostatním lidem než sama sobě, pomáhat bydlet lépe. Vytvořit ve vašich domovech pro každého vlastní kus ráje; harmonického prostředí, v němž se budete cítit svobodně a spokojeně. A budete si užívat života za každých okolností. Tak, jako to díky svým interiérům dokáži já.

Přála bych si předat lidem něco ze svého uvědomění, ke kterému jsem došla díky svým prožitým okolnostem. A přála bych si, aby všem lidem více záleželo na tom, jestli se v životě cítí šťastní a aby přemýšleli, jak tohoto stavu docílit. Třeba i změnou prostředí, ve kterém se každý den pohybují.

Ne každý si uvědomuje, a je to škoda, jak je pro nás všechny důležité, jakými podněty a věcmi se obklopujeme. Spousta lidí v dnešní době ani nemá čas se nad touto otázkou zamyslet nebo nedokáže své představy zhmotnit. Já jsem našla způsob, jak bych mohla ostatním pomoci – v oblasti interiérového designu. Dokáži pro sebe i pro ostatní, s jejich pomocí a přičiněním, vytvořit interiéry, které dodávají energii, kde se cítí útulně, bezpečně a především šťastně. Díky svým zkušenostem, znalostem, hodnotám, životním zjištěním a talentu, a protože rozumím tomu, že pro každého člověka je důležité něco trochu jiného, a přesto všichni toužíme po
jediném – být spokojeni.

Svou práci vnímám jako poslání. Už jen proto, že mě k ní nedovedly žádné racionální úvahy, ale cit, vnitřní intuice a potřeba být tu pro ostatní a moci udělat něco pro ně. Interiérový design je pro mě styl života. Přirozenost, která vychází ze mě a činí mě šťastnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *