Již na konci tohoto týdne nás čeká první adventní neděle. Po celé zemi se budou rozsvěcet obecní vánoční stromy uprostřed nasvícených náměstí a začne na nás ze všech stran dýchat vánoční atmosféra. Možná již začneme sami přemýšlet nad tím, jak vyzdobíme náš vlastní vánoční stromeček na 24. prosince. V dnešním článku Vám představím trend výzdoby stromečků pro letošní rok, tak se pojďte nechat inspirovat.

.

.

.

Jaké nás čekají trendy Vánoc pro rok 2019, to už jsem nastínila ve své videoreportáži z veletrhu FOR DECOR & HOME, kde se téma Vánoc a letošní designové výzdoby řešilo opravdu hodně. Inspirovat se tak při výzdobě Vašeho vlastního letošního stromečku můžete nejen tímto článkem. Přesto… jeden z trendů, který se od října ukázal v letošním roce jako dominující, vyhrál nad všemi ostatními. Který to je?

.

Říká se, že v jednoduchosti se skrývá to pravé kouzlo. A Vánoce v roce 2019 to zdá se jen potvrdí. Na letošních vánočních stromcích v mnoha případech najdete prakticky vše, co souvisí s tématem NÁVRATU K PŘÍRODĚ. Lidé v letošním roce budou hodně sázet na přírodní dekorace a materiály, na co největší propojení svých vyzdobených interiérů s okolním venkovním světem.

.

.

.

.

Dřevo, sláma, ovoce…

.

Velmi oblíbenými dekoračními prvky, které lze využít nejen pro výzdobu vánočního stromku, jsou v roce 2019 dřevo, sláma nebo třeba i ovoce. Dřevěné a slaměné vánoční ozdoby si můžete vybrat v široké škále obchodů, ale není zase tak těžké si je vyrobit svépomocí.

.

.

Také začíná období citrusů – pomerančů, pomela, mandarinek…, kterými lze vyzdobit vánoční stůl, můžete je zakomponovat do adventního věnce, či zavěsit voňavé kurkové vrtulky na vánoční stromek. Využít a skvěle vypadat budou i stále ještě aktuální jablka.

.

.

.

.

.

Bílá barva

.

Barvou letošních Vánoc nakonec nebude ani tak růžová nebo červená, ale spíše bílá. Vedou se diskuse, zda letos uvidíme hodně, málo nebo vůbec nějaký sníh. Netušíme… a možná z toho důvodu se pojistíme tím, že bílou vneseme do našich vánočních interiérů v podobě dekorace. (Sníh bychom si pravděpodobně stejně asi domů nevzali, takže bílá je jeho skvělou alternativou.)

.

Bílá barva byla hojně vidět již na veletrhu v říjnu. To znamená, že bílých vánočních ozdob v nejrůznějších provedeních v obchodech a e-shopech naleznete opravdu hodně! Bílá zkrátka k Vánocům patří. Je to zároveň jedna z mých nejoblíbenějších barev, takže mě tento trend těší. Osobně mě například zaujaly bílé keramické ozdoby (protože mají blízko i k těm přírodním materiálům).

.

.

.

.

.

.

Sklo – jako led

.

Co musím znovu vyzdvihnout sama za sebe, jsou skleněné vánoční ozdoby. Jsou mými favority letošních Vánoc a již na veletrhu jsem se do nich absolutně zamilovala. Sklo sice vyžaduje určitý proces výroby, někdo občas diskutuje nad jeho přírodností, ale za mě osobně má sklo s přírodou rozhodně co dočinění. A navíc lze díky němu zpracovat nejvěrnější zobrazení “trvalého ledu”. Takže čím lépe dotvořit dokonalou zimě-vánoční atmosféru?

.

.

.

.

.

.

Umělý sníh a živý stromeček

.

Ačkoliv samotný název této “dekorace” -> (umělý sníh) zní vzhledem ke všemu výše řečenému trochu nešťastně, přesto záměr a jeho účel je pochopitelný. Někteří lidé se zkrátka ani letos nechtějí smířit jen s bílou barvou, ale přejí si zažít sníh, i kdyby venku nebyl.

.

Alternativou, jak vnést trochu toho sněžení i do interiéru, je právě něco, čemu se říká “umělý sníh”. Určitě neuděláte chybu, když jím ozvláštníte jinak klasicky zelený stromeček. (Pozor však na umělé stromky přímo s bílými štětinami -> nevypadají vůbec tak dobře). Úplně nejlepší je využít syntetický sníh na živé zelené stromky, které Vám interiér provoní a vnesete díky němu tu pravou přírodu i dovnitř Vašeho bytu.

.

.

.

.

.

.

Nezapomeňte na zvířátka

.

Zvířátka z přírody si asi do interiéru vodit nebudete, ale určitě je to minimálně motiv, který k letošním Vánocům bude patřit také. Můžete zvolit například vánoční ozdoby ve tvaru ptáčků (viz výše např. skleněné dekorace), anebo vymyslet jiný způsob, jak je vnést do svého domova. Co je ale mým větším poselstvím a přáním, nezapomínejte na zvířata venku. Minimálně pro ptáčky může udělat něco málo každý z nás. Třeba nějakou krásnou ptačí budku s krmením, anebo klidně jen zavěšenou petlahev na provázku se zobem…

.

.

.

.

.

.

.

.

Ať už v roce 2019 vyzdobíte svůj vánoční stromek jakkoliv, přeji Vám všem, ať si celou přicházející atmosféru užijete… Můžete mi do komentářů napsat, jakou výzdobu pro letošní rok volíte vy a jestli dáváte přednost přírodním materiálům anebo barevným umělohmotným či skleněným ozdobám.

.

.

.

.

PS: Pokud ještě tápete s vánočními dárky, na mém facebooku Šárka Vlčková – interiérová designérka můžete najít jeden tip. 😉

.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *