Jako novinku ke konci letošního roku jsem do své nabídky služeb zařadila tzv. Koncepční návrh interiéru. Abych předešla otázkám typu, jaký je rozdíl mezi nabídkou mé služby Návrhu interiéru a právě touto novou službou, rozhodla jsem se dnešní článek věnovat právě tomuto. Zároveň se ale můj článek týká objasnění rozdílu mezi dvěma pohledy na návrhování interiérů v obecném měřítku. Chcete-li tedy vědět, jaký je rozdíl mezi interiérovým designérstvím a interiérovým designérstvím, čtěte dále….

.

.

.

Když se řekne interiérový design, spousta lidí si pod tímto pojmem představí trochu něco jiného, než co to ve skutečnosti je, anebo by mělo být. Na tuto problematiku jsem však ve svých článcích narazila již několikrát. Věnovala jsem se již tématu O čem je interiérový design, ale například i překonávání mýtů o práci interiérového designéra, v nichž jsem se snažila Vám všem přiblížit realitu tohoto krásného povolání a co od něj můžete očekávat.

.

V tomto článku se tedy nebudu více zabývat tím, co interiérový design je, co by měl být a co by měla práce interiérového designéra zahrnovat. O tom si můžete přečíst v mých dalších článcích. Spíše se dnes budu věnovat tomu, co za interiérový design považují laici (a nutno dodat, že nejmenované televizní pořady na tom nesou poměrně velkou vinu) a jak jsem se rozhodla s touto situací vypořádat já osobně.

.

.

.

Interiérový design v mínění široké veřejnosti

.

Ačkoliv se povědomí o interiérovém designérství v pravém slova smyslu začíná zlepšovat, stále ještě existuje spousta lidí, kteří se domnívají a mají obavy, že přizvou-li si na pomoc interiérového designéra, přestanou mít jakýkoliv vliv na to, jak jejich bydlení bude nakonec vypadat. Stále ještě primárně panuje obecná představa, že interiérový designér přijde, vymyslí svůj vlastní návrh interiéru a ten Vám předloží. Ať se Vám to líbí nebo ne.

.

Mnoho lidí má kvůli tomuto přístupu, který je viděn nejvíce právě v oněch televizních pořadech, strach do interiérových designérů investovat. Protože naprostá většina z nás-vás chce mít na zařizování interiérů vliv a vnést do něj něco svého. To si jako odborníci uvědomujeme a koneckonců je na tom celá naše práce v 90% případů postavená. – Na tom, že interiér tvoříme společně s Vámi a že my jsme jen jakousi přidanou hodnotou, která Vás vede k dokonalosti a spokojenosti.

.

Tento článek – a vlastně i má nová služba, jsou tu však především pro ty, kdo jsou naopak z vlastních návrhů designérů nadšení a nechají se rádi vést trochu více. A vlastně nepotřebují řešit svůj interiér krok po kroku; kterým by stačilo, kdyby se mohli nechat inspirovat někým, kdo tomu rozumí více.

.

.

.

.

.

Koncepční návrh interiéru

.

.

Ačkoliv jsem nikdy nebyla příliš zastáncem tohoto “odosobněného přístupu”, nakonec s praxí zjišťuji, že někdo naopak potřebuje a přeje si pouze jakousi “vnější inspiraci”, kdy designér na základě několika vstupních informací vymyslí a navrhne vlastní koncept bez toho, aniž by se svým klientem každou položku řešil. Výsledkem je pak návrh a vizualizace prostoru, který je jednoduše řečeno klientovi předložen tak, jak byl od počátku zamýšlen a vychází čistě z nápadů a představivosti designéra.

.

Já osobně takovým interiérům říkám, že jsou “koncepční”. Odborně zpracované návrhy totiž naplňují atributy designových interiérů. Mají koncept, mají danou určitou vyváženou a sladěnou barevnost, jsou harmonické, funkční i estetické. Je zkrátka vidět, že jsou navrhovány odborníkem. AKORÁT ŽE… vliv na jejich podobu ze strany samotných uživatelů není ani zdaleka takový, jako když se jedná o to “pravé” interiérové návrhářství.

.

.

.

.

.

Koncepční návrhy interiérů jako nová služba v mé nabídce

.

Vzhledem k tomu, že jsem zjistila, že i tento způsob navrhování interiérů je některými klienty vyhledáván, rozhodla jsem se zařadit i já tento typ návrhu interiérů mezi své služby. Jednak, abych pokryla tento druh poptávky, jednak abych nabídla svým klientům další – méně investičně náročnou možnost, jak docílit krásnějšího a stylovějšího interiéru, pokud nechtějí nebo nemohou investovat peníze do standardní formy Návrhu interiéru. Mám za to, že i tento koncepční návrh může mnohým pomoci. Ať už budete spokojeni s celým řešením, ale i kdyby měl sloužit pouze jako jakýsi muster či inspirace.

.

Vzhledem k menší časové náročnosti a zkrácené době celého procesu oproti klasickému navrhování interiéru, je nespornou výhodou služby “Koncepční návrh interiéru” její cena, která je oproti standardní službě návrhu interiérů takřka poloviční. Na výstupní materiály jsou si obě možnosti rovny. Jedinou nevýhodou je, že při výběru Koncepčního návrhu interiéru oproti klasickému Návrhu interiéru, nebudete mít během procesu navrhování Vámi vybraného prostoru kontrolu a slovo. Že za své peníze ode mě obdržíte kompletní ucelené podklady, které vytvořím na základě vstupních informací, které mi poskytnete v prvopočátku naší spolupráce. Tyto podklady můžete následně využít jakkoliv, ale nelze už měnit koncový návrh v průběhu jeho vytváření ani po jeho předání.

.

(Taková možnost tu pro Vás bude pouze když z Koncepčního návrhu interiéru přejdeme do o něco náročnější (časově i finančně) služby Návrhu interiéru), pokud se pro to sami rozhodnete. 🙂 )

.

.

.

.

.

Budu ráda, pokud Vás třeba tato nová služba zaujala, nebo pokud byste o ní chtěli vědět ještě něco víte, když mi napíšete do komentářů, abych mohla tento článek ještě doplnit o odpovědi a dotazy nebo Vaše reakce, nebo klidně do e-mailu či kotaktního formuláře. Jsem tu pro Vás.

.

.

.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *