Vyplatí se Vám služby interiérového designéra?

Služby interiérového designéra se Vám vyplatí vždy, pokud s ním budete opravdu spolupracovat. Interiérový designér může pomoci Váš interiér sjednotit a zútulnit. Navrhne Váš prostor vždy tak, aby vyhovoval Vašim potřebám po praktické i estetické stránce.

Navíc se designér vyzná na aktuálním trhu, tudíž pro Vás najde přesně to, co potřebujete. Nebudete již muset vynakládat peněžní prostředky za  provizorní řešení a zařízení, které se Vám nelíbí, ale které máte, protože se Vám nepodařilo sehnat nic lepšího.

Kdy je správný čas mě oslovit?

Správný čas je vždy. Teď… Kdykoliv začnete uvažovat o změně interiéru, třeba i do budoucna, je to ten správný čas. I v naší praxi platí, že čím dříve, tím lépe.

Před a při stavbě domu se vyplatí mít již svého bytového designéra a konzultovat s ním záležitosti, které by v budoucnu při navrhování interiéru mohly přinést zbytečné komplikace.

Stejně tak je dobré najít si svého interiérového designéra ještě před rekonstrukcí, klidně i několik měsíců předem. Návrh není nutno realizovat ihned, ani celý naráz. Je to samozřejmě lepší, ale ničemu nevadí, když se realizace nebo její část trochu oddálí.

Jak probíhá spolupráce se mnou?

V prvé řadě je nutné mě kontaktovat. Následně zasílám základní informace, zodpovídám dotazy a domlouvám si s Vámi úvodní nezávaznou schůzku. Na úvodní schůzce si ujasníme, jak by mohla naše další spolupráce konkrétně vypadat.

Každá z mnou nabízených služeb má svá specifika (viz Služby), ale záleží především na vzájemné domluvě, jak celý proces nakonec proběhne.

Kolikrát se reálně setkáme?

To záleží především na typu Vámi poptávané služby.

U návrhu interiéru a redesignu je to cca 5-6x, u dekorování, fotostagingu a homestagingu cca 1-3x. Poradenství lze zvládnout i bez osobního setkání. 

Lze spolupracovat i přes internet, po e-mailu?

Běžná spolupráce (mimo poradenství) je založena na několikerém osobním setkání. Není ale naprosto vyloučeno, že by spolupracovat přes internet nebo po e-mailu nešlo vůbec. Vše záleží vždy na domluvě, ochotě spolupracovat, na kompatibilitě a oboustranné vůli najít vyhovující kompromisy.

Je cena za službu konečná?

Cena uvedená v ceníku služeb je vždy konečná ve svém základním balíčku.

Někdy je potřeba připočíst dopravu a služby navíc (např. další vyžádané konzultace, fotostaging apod.). Služby nad rámec základního balíčku se provádí a účtují vždy po předchozí domluvě a jsou přepočítávány hodinovou sazbou.

Jakou formou se platí a kdy?

V současné době akceptuji pouze platbu převodem na účet.

Okamžik platby je při každém druhu služby stanovený trochu jinak (viz Služby).
Zpravidla se platí v okamžiku, kdy máme pevně stanovený rozsah spolupráce a začínám vypracovávat zakázku.

U některých typů služeb se cena hradí formou zálohy ve výši 40% a doplatku ve výši 60%, u některých typů služeb je splatnost jednorázová v plné výši.

Jaké materiály obdržíte při spolupráci se mnou?

Odpověď na tuto otázku je záležitostí jednotlivých specifických druhů nabízených služeb. U základních typů spolupráce ode mě zpravidla obdržíte  list se základními informacemi, všechny potřebné dokumenty, zpracované návrhy, kalkulace, seznam dodavatelů, nákresy a skicy (v kopiích, originály mám vždy já).

V případě plácnutí si na spolupráci se navíc můžete těšit na malý uvítací balíček.

Vytvářím 3D vizualizace?

Programové 3D vizualizace nevytvářím. Jednak jsou časově náročné, pro prezentaci klientům se z nich tak jako tak nakonec vytvářejí převážně 2D obrázky, a jednak je má práce založená na tvorbě ručně kreslených vizualizací formou nákresů a skic, které jsou osobnější, osobitější a hezčí.

Půdorysy kreslím v počítačové grafice.

Zahrnuje služba návrh interiéru i realizaci?

V současné době mi časové možnosti neumožňují provádět dohled nad realizací. Součástí mých návrhů jsou ale seznamy dodavatelů a obchodů, kde konkrétní navrhované vybavení zakoupíte. Zároveň se mohu poohlédnout po řemeslnících ve Vašem okolí a vypsat Vám na ně kontakty. Nic více Vám v současné době v tomto ohledu bohužel nemohu garantovat.

Ze svých služeb mohu zatím nabídnout jen Závěrečný staging (pomoc s rozmístěním nábytku dle návrhu, závěrečné dekorování a fotostaging).