Vyplatí se mi služby interiérového designéra?

Služby interiérového designéra se Vám vyplatí vždy, pokud s ním budete opravdu spolupracovat. Interiérový designér může pomoci Váš interiér sjednotit a zútulnit. Zároveň navrhne Váš prostor tak, aby vyhovoval Vašim potřebám po praktické i estetické stránce.

Navíc se designér vyzná na aktuálním trhu, najde pro Vás přesně to, co potřebujete. Nebudete již muset vynakládat peněžní prostředky za provizorní řešení a zařízení, které se Vám nelíbí, ale které máte, protože se Vám nepodařilo sehnat nic lepšího.

.

Kdy je správný čas mě oslovit?

Správný čas je vždy. Teď… Kdykoliv začnete uvažovat o změně interiéru, třeba i do budoucna, je to ten správný čas. I v naší praxi platí, že čím dříve, tím lépe. Před a při stavbě domu se vyplatí mít již svého bytového designéra a konzultovat s ním záležitosti, které by v budoucnu při navrhování interiéru mohly přinést zbytečné komplikace.

Stejně tak je dobré najít si svého interiérového designéra ještě před rekonstrukcí, klidně i několik měsíců předem. Návrh není nutno realizovat ihned, ani celý naráz. Je to samozřejmě lepší, ale ničemu nevadí, když se realizace nebo její část trochu oddálí.

.

Jak probíhá spolupráce se mnou?

V prvé řadě je nutné mě kontaktovat. Následně zasílám základní informace, zodpovídám dotazy a ve většině případů si s Vámi domlouvám úvodní nezávaznou schůzku. Na úvodní schůzce si ujasníme, jak by mohla naše další spolupráce konkrétně vypadat.

Každá z mnou nabízených služeb má svá specifika (viz Služby), ale záleží především na vzájemné domluvě, jak celý proces nakonec proběhne.

.

Kolikrát se reálně setkáme?

To záleží především na typu Vámi poptávané služby.

U návrhu interiéru a redesignu je to cca 5-6x (kombinace osobních setkání a videohovorů), u dekorování, fotostagingu a homestagingu cca 1-3x. Poradenství a některé další služby lze zvládnout i bez osobního setkání.

.

Lze spolupracovat i přes internet, po e-mailu?

Běžná spolupráce (mimo poradenství) je založena na několikerém osobním setkání v kombinaci s videohovory. Není ale naprosto vyloučeno, že by spolupracovat přes internet nebo po e-mailu nešlo zcela. Vše záleží vždy na domluvě, ochotě spolupracovat, na kompatibilitě a oboustranné vůli najít vyhovující kompromisy.

.

Je cena za službu konečná?

Cena uvedená v ceníku služeb je vždy orientační, ale v zásadě odpovídá standardnímu postupu (viz PDF soubory). Položky, které jsou ceněné „od xxx“ vždy naceňuji individuálně na základě Vámi poskytnutých informací a potřebě rozsahu vzájemné spolupráce.

Někdy je potřeba připočíst dopravu a služby navíc (např. další vyžádané konzultace, fotostaging apod.). Služby nad rámec základního balíčku se provádí a účtují vždy po předchozí domluvě a jsou přepočítávány hodinovou sazbou.

.

Jakou formou se platí a kdy?

V současné době akceptuji pouze platbu převodem na účet!

Okamžik platby je při každém druhu služby stanovený trochu jinak (viz Služby). Zpravidla se platí v okamžiku, kdy máme pevně stanovený rozsah spolupráce a začínám vypracovávat zakázku.

U některých typů služeb se cena hradí formou zálohy ve výši 60% a doplatku ve výši 40%, u některých typů služeb je splatnost jednorázová v plné výši.

.

Jaké materiály obdržíte při spolupráci se mnou?

Odpověď na tuto otázku je záležitostí jednotlivých specifických druhů nabízených služeb. U základních typů spolupráce ode mě zpravidla obdržíte list se základními informacemi, všechny potřebné dokumenty, zpracované návrhy, kalkulace, seznam dodavatelů, nákresy a skicy (v kopiích, originály mám vždy já).

V některých případech spolupráce se navíc můžete těšit na malý uvítací balíček. 

.

Vytvářím 3D vizualizace?

Programové a fotorealistické 3D vizualizace zpravidla nevytvářím, nicméně v některých případech si programovou podobou mohu pomoci. Má práce je však založená primárně na tvorbě ručně kreslených vizualizací formou nákresů a skic, které jsou osobnější, osobitější a hezčí.

Půdorysy a dispozice prostorů však v počítačové grafice kreslím.

.

Zahrnuje služba návrh interiéru i realizaci?

V základní podobě mého návrhu interiéru dohled nad realizací není zahrnut. Návrh interiéru je soubor dokumentů s vizualizacemi, jehož součástí jsou mimo jiné seznamy dodavatelů, řemeslníků a obchodů, kde konkrétní navrhované vybavení zakoupíte či si lze nechat zhotovit (např. mám svého truhláře), a přehledná psaná instruktáž k realizaci projektu, která Vám při realizaci dokáže pomoci.

Já osobně následně provádím jako doplňkovou službu tzv. závěrečný staging, kdy Vám mohu po zařízení interiéru přijet pomoci doladit detaily, aby výsledek byl takový, jaký by měl být.

Dohled nad realizací jako takový samozřejmě i u mě možný je, nicméně jedná se o službu nad rámec služby Návrh interiéru, a proto je třeba se na případném dohledu při realizaci projektu individuálně domluvit.

.

Plynou Vám ze spolupráce se mnou nějaké další výhody?

Vždy se snažím být svým klientům přidanou hodnotou, a proto mohu na tuto otázku směle odpovědět ano. Mimo základního předpokladu, že s mou pomocí docílíte krásnějšího, ucelenějšího a praktičtějšího interiéru, ode mě (u vybraných služeb) získáte i malý uvítací balíček. Zároveň všem svým klientům mohu nabídnout v obchodech a u dodavatelů (popř. u řemeslníků), s nimiž mám domluvenou spolupráci, zajímavé cenové podmínky.

.