__

Před realizací

Stav klientčiny kuchyně v Kryrech byl před mým příjezdem a před samotnou realizací v neutěšené původní podobě, zřejmě od samotného postavení domu. Všude po stěnách i na stropě byly dnes již málokdy viditelné dřevěné obložky, které komplikovaly zaměření prostoru, k němuž jsme následně po sundání obložení museli přistoupit znovu. Zároveň bylo na první pohled patrné, že současná dispozice kuchyňské linky absolutně neodpovídá potřebám klientky, která by si zasloužila více úložných prostor. Mým hlavním úkolem tudíž bylo vyřešit odlišnou dispozici kuchyně, navýšit množství úložných prostor a navrhnout kompletní rekonstrukci celého prostoru.

.

Základní koncept

Základní koncept byl zpracován na základě požadavků klientky. Tzn., spousta úložných prostor, zvětšení kuchyňké linky, dvojdřez, co největší světlost kuchyně. Požadované zpracování bylo v matné bílé se stříbrnou pracovní deskou a se zakomponování klientčiny oblíbené královsky modré barvy. Celý interiér by dle klientky měl působit vzdušně, elegantně a možná trochu extravagantně. Všechny tyto požadavky se mi v základním konceptu podařilo naplnit, třebaže se výrazná modrá barva do kuchyní příliš nedoporučuje. Bylo zde proto potřeba zakomponovat barevnost decentně, ale zároveň tak, aby jí nebylo málo.

.

V průběhu realizace

V průběhu realizace bylo třeba nejprve sundat veškeré obložení a vytrhat starou podlahu. Poté se musely nainstalovat nové rozvody, vyrovnat a přemalovat zdi, vytvořit sádrokartonové podhledy pro světla a položit nová podlaha, aby se mohla namontovat samotná kuchyňská linka. Jen samotná montáž kuchyně probíhala na několik etap, kdy bylo třeba postavit základní strukturu kuchyňské linky již před Vánocemi 2019 tak, aby ji mohla klientka již využívat, domontáž poté probíhala v druhé polovině ledna 2020.

.

Finální podoba

Realizace rekonstrukce kuchyně v Kryrech vyšla včetně veškerých stavebních úprav celkem na 404 214.44,- Kč.

Samotná kuchyňská linka z řady Dolti, v dekoru Iqony v kombinaci s královsky modrými LDT deskami od společnosti Oresi stála včetně vnitřního vybavení, LED osvětlení, drátěných programů, dřezu a posuvné baterie, spotřebičů, dopravy a montáže 272 261,31,- Kč.

Zbytek částky byl součtem stavebních prací, rozvodů elektroinstalace a vody, zrušení plynu a topného tělesa, položení nové podlahy a zabudování nového stropního osvětlení.

K realizaci této kuchyně byla využita: kuchyňská linka Oresi (dekor Iqony), drátěné programy KopeckyCZ, nejnovější řada spotřebičů Whirlpool

Na realizaci této kuchyně se podíleli: Šárka Vlčková (interiérová designérka); partnerská prodejna Oresi Most (prodejce Šárka Vlčková); Marcel Gaier (truhlář a montér); místní elektrikář, plynař a zedník