__

Před realizací

Nová developerská zástavba byla při zaměření ve stavu rozpracovaného projektu. Za klientkou jsem se vydala do Kolína v době, kdy nám do nové zástavby byl konečně umožněn vstup – na podzim loňského roku. Prostor budoucího obývacího pokoje s jídelnou v novém bytě 3+1 jsem navštívila v den těsně před položením již vybrané vinylové podlahy. Představu o podobě kuchyňské linky měla klientka víceméně jasnou, mým úkolem bylo proto zaměřit se hlavně na sladění celého prostoru a jídelní a obývací část.

 

.

Základní koncept

Základní koncept byl zpracován na základě požadavků klientky. K rustikální bílé kuchyni, kterou si klientka zvolila předem, jsem dotvořila elektický styl jídelny a obývacího pokoje s proložením jednotného vzoru (koberec, stolek pod TV a obklad v kuchyni). Dle klientčina přání byl interiér laděn do tyrkysové, žluté a bílé v kombinaci s podlahou a pracovní deskou v dekoru Dub bardolino (Egger). Na míru byla z mé strany zpracovávána knihovna za gaučem, který si klientka vybrala svépomocí.  Celkový koncept interiéru má působit útulně a především by měl splňovat nároky obývajícího manželského páru. Zahrnovat přírodní motivy (ptáčky a rostliny) a nabízet dostatek prostoru pro dekorace a živé květiny.

 

 

.

V průběhu realizace

Realizaci zvládla klientka bravurně svépomocí spolu se svým panem manželem a externím panem truhlářem, který na míru vyrobil kuchyňskou linku, skleník na starožitné skleničky a knihovnu za pohovku. Také bylo třeba přesunout stropní osvětlení a složit nábytek. Dle podrobné dokumentace návrhu zvládla klientka se svým manželem zrealizovat interiér na jedničku, aniž by má přítomnost během celého průběhu realizace byla nutná. Římské rolety zaměřovala a vyráběla externí firma. V konečné fázi realizace jsem dojela na místo určení a doladila rozmístění nábytku a rozmístění dekorací.

.

Finální podoba

Realizace rekonstrukce obývacího pokoje a kuchyně a jídelny v Kolíně vyšla včetně veškerých stavebních úprav celkem na více než 200 000- Kč.

Kuchyňská linka, skleník a knihovna za pohovkou byly vyráběny na míru. Dále byly využity služby – restaurace jídelních židlí, výroba římských rolet na míru.

Vybavení interiéru tvoří mimo jiné produkty z mých spolupracujících partnerů: Breno koberce, Muzza.cz…

Na realizaci této kuchyně se podíleli: Šárka Vlčková (interiérová designérka); klienti; externí truhlář (Kolín); externí dodavatel římských rolet na míru; sedačky Phase a další.

 

Doba realizace (od návrhu až po kompletní realizaci a focení): Září 2019 – červen 2020. (Kvůli Covid-19 předání proběhlo začátkem června 2019, jinak by bylo hotovo koncem března, začátkem dubna)

(více fotografií najdete na mém instagramu)

Jeden komentář na “Obývací pokoj s kuchyní a jídelnou – Kolín”

Komentáře nejsou povoleny.